top of page

Julien Treu

Güncelleme tarihi: 29 Eki 2018

2006 yılından beri Kadıköy Rugby Kulübü olarak bir çok zorlukla karşılaştık. Ancak, Rugby sevgimiz ve bütün şampiyonalara ve turnuvalara katılma isteğimiz değişmedi.

Kulübün kurucularından biri olarak, kendimi bildim bileli bütün Rugby maçlarını yönetiyor, organize ediyor, koçluk ediyor ve bu maçlara katılıyorum. 2 yıllık oyunculuğumun yanı sıra kulübün başkanı olarak altıncı yılımdayım.

Kadıköy Rugby Kulübü üyeliğim boyunca, her kulüpte olduğu gibi, iyi zamanlar ve kötü zamanlar, iniş ve çıkışlar gördüm. Diğer tüm kulüpler gibi bizim kulübümüz de başarılarını kutluyor ve sorunlarıyla mücadele ediyor. Aynı zamanda diğer kulüpler gibi hayallerimiz de var. Bu hayaller kulüp binamız, sahalar, uluslararası turlar ve tabi ki kupalar ile ilgili. Topluluğumuz ve istekli rugby oyuncularımız ve kulübümüzdeki herkes sayesinde bunlardan bazıları gerçek oldu ve Kadıköy Rugby Kulübü olarak diğerleri için çaba göstermeye devam ediyoruz.

Oyunculardan yönetim kuruluna, rugby sevenlerden ailelerine kadar Kadıköy Rugby Kulübü olarak özel bir yapımız var. Kuruluşumuz, kulübün daha iyi olması için ve turnuvalara, uluslararası maçlara ev sahipliği yapmak için perde arkasında saatlerce çaba gösteriyor. Sadece bu oyuna olan sevgilerinden dolayı tüm bunları başarmamıza yardımcı olan herkese teşekkür etmek ve şükranlarımı sunmak istiyorum; hiçbir zaman karşılık beklemeden, ne gerekirse yaptılar. Sadece topluluğumuza ve rugby oyuncularına yardım etmekten gurur duydular.

Son 8 yıldır başardığımız bir çok şey var:

- Televizyonda canlı yayınlanan ilk uluslararası rugby maçını oynadık ve organize ettik. - Rugby birliği Türkiye liglerinde 2 final maçı oynadık. - İstanbul Sevens Turnuvası’nı kazanan ilk ve tek Türk takımı olduk. - Rekabetçi erkek ve kadın takımları oluşturduk. - İstanbul Plaj Rugby Tunuvası’nın ilk 2 serisinde şampiyon olduk. - Eskişehir kadınlar ve erkekler 7s müsabakasını kazandık. - Edirne erkekler 7s müsabakasını kazandık. - Formamız Bayonne, Fransa'daki Rugby müzesinde sergileniyor. - Türkiye Rugby League’in düzenlenen ilk 2 ligini kazandık ve Balkan Super League turnuvasında yari final oynamaya hak kazandık.

Tabii ki herkesin yaptığı gibi çeşitli heyecanların peşinden gidiyoruz, benim önümde ise Turkish Rugby League Association ile birlikte yeni bir heyecan var. Eşzamanlı olarak kulüp yöneticisi olmanın ortaya çıkarabileceği ahlaki sorunlardan geçmişte de yapmış olduğum gibi kaçınmak amacıyla, artık tamamen TRLA'ya odaklanmaya karar verdim.

Arkadaşlarınız (yeni tanışacağınız ve eski) ve ailenizle güzel bir hafta sonu diliyorum. Sahada mücadeleden vazgeçmeyin. Kendinize dikkat edin ve takım arkadaşlarınıza, rakiplerinize ve çevrenize saygı duyun; her zaman kalbimde büyük bir yeri olan bu kulübün geleceğinin önemli bir parçası olabilirsiniz. Herkese başarılar diliyorum. Kulübü bir taraftar olarak desteklemeye devam edeceğim.

En iyi dileklerimle Julien Treu

*********************************************************

Since 2006 faces have come and gone through Kadıköy Rugby Kulübü and it s board. However our love of rugby and dedication to participate to every championship, tournaments hasn’t changed .

As one of the founder of the club I have been presiding, organizing, coaching, attending, all Rugby games for as long as I can remember. I have been playing for 2 years, and am in my sixth year as president of the club. During my time as a Kadıköy Rugby Kulübü I have seen ups and downs, good times and bad just as any club. Our club, like all others celebrates its successes and faces its struggles- problems with recruiting, funding, fields, etc. We also have dreams like other clubs. Dreams such as, our own clubhouse, pitches, international tours and of course championship wins. With the help of everyone, a loyal community and generations of dedicated rugby players some of these dreams have come true and some Kadıköy Rugby Kulübü will continue to strive toward.

From players, board members, rugby fans and families, Kadıköy Rugby Kulübü has been blessed with unequaled dedication. The board spends many hours behind the scenes making sure our club thrives and help in hosting tournaments, international matches. I would like to take a second and express my admiration and deepest thanks to these extremely hardworking people who do all of this for their simple love of the game; they never ask for anything and don’t bat an eye at the many requests they receive. They just take pride in helping rugby players and our community.

For the past 8 years we have achieve so much:

- First international game live on TV - Reached 2 finals of Rugby union Turkish league - Being the first and only Turkish team winning the İstanbul Sevens competition - Build a competitive men and women team - Winning İstanbul beach rugby first 2 editions - Winning Eskisehir Men and women 7 s competition - Winning the Edırne 7 s men competition - Managed to have our Jersey on the Rugby museum of Bayonne France - We even played rugby league winning the first 2 edition of the local league and reach the semi final of the Balkan super league tournament.

But as any people we all go after challenges and there is for me a new exciting challenge ahead within Turkish Rugby League Association. As İ have done in the past İ have decided to be fully dedicated to this project for the next future and avoid any Ethical challenges being also responsible for a club.

İ really hope you will enjoy more weekend with friends (new and old) and family. Work hard on the field and play hard off. Be safe and considerate of your teammates, opponents and surroundings and you can be a positive part of the future of this club that will no doubt always have a big place in my heart.

İ wish everyone success and İ will still support the club as a fan.

Kind regards Julien Treu

bottom of page